OBEC BOROVNICE

49°38'55.439"N, 15°1'6.001"E

Domů Obec Borovnice Obec Borovnice

Obec Borovnice

Obec leží v západní části mikroregionu Želivka, ve východní části okresu Benešov. Obec se 102 stálými obyvateli upoutá už z dálky monumentální stavbou neogotického kostela sv.Petra a Pavla z let 1854-9, který stojí na místě kostela stejného zasvěcení z poloviny 14.století. Nově rekonstruované varhany otevírají kostel i koncertním událostem.

Červený se vedle modrého a zeleného zdá trochu menší, ale to je nejspíš jen optický klam, a i kdyby byl skutečně o něco málo menší, tak vážně jen o trošičku. Vítr skoro nefouká a tak by se na první pohled mohlo zdát, že se balónky snad vůbec nepohybují. Jenom tak klidně levitují ve vzduchu. Jelikož slunce jasně září a na obloze byste od východu k západu hledali mráček marně, balónky působí jako jakási fata morgána uprostřed pouště. Zkrátka široko daleko nikde nic, jen zelenkavá tráva, jasně modrá obloha a tři křiklavě barevné pouťové balónky, které se téměř nepozorovatelně pohupují ani ne moc vysoko, ani moc nízko nad zemí. Kdyby pod balónky nebyla sytě zelenkavá tráva, ale třeba suchá silnice či beton, možná by bylo vidět jejich barevné stíny - to jak přes poloprůsvitné barevné balónky prochází ostré sluneční paprsky. Jenže kvůli všudy přítomné trávě jsou stíny balónků sotva vidět, natož aby šlo rozeznat, jakou barvu tyto stíny mají. Uvidět tak balónky náhodný kolemjdoucí, jistě by si pomyslel, že už tu takhle poletují snad tisíc let.

Jak se Vám líbí tyto stránky

Počet zobrazení článků : 168108

Kdo je online?